МРАЧНИТЕ ТАЈНИ на кралското семејство


Принцот Хари и Меган Маркл наскоро ќе треба да се појават пред судија. Имено, полусестрата на Меган, Саманта Маркл, поднесе тужба за клевета против Меган. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцот Хари (38) неодамна објави книга, во која ги опиша деталите од својот приватен живот, како и односите со кралското семејство. Тој веќе некое време ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа беше страсна средба на двајца пијани – и сосема веројатно непромислени – познаници кои го напуштија пабот за да испушат цигара и на крајот се искачија ...
| | веќе видена | слични

Во мемоарите кои неодамна ги објави принцот Хари тој пишувал и за жената со која ја изгубил невиноста, а таа сега одлучила да се огласи во јавноста. Уште пред ...
| | веќе видена | слични

Во своите мемоари насловени Spare принцот Хари го опишува своето прво сексуално искуство и откри дека тоа се случило со повозрасна жена и дека целото искуство ...
| | веќе видена | слични

 „Почна да ме бакнува. Беше страсно, интензивно. Знаевме што ќе се случи. Нештата кулминираа многу брзо“ – жената со која принцот Хари раскажува како ...
| | веќе видена | слични

Колку била голема Југославија во времето на Тито, говори и податокот дека за време на неговото владеење на Бриони бил домаќин на некои од најпознатите ...
| | веќе видена | слични

Според британските медиуми, кралот Чарлс Трети побарал од надбискупот Џастин Велби да дејствува како посредник за да му дозволи на неговиот помлад син, принцот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 412 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Maкедонскиот репрезентативец Бојан Миовски игра во одлична форма оваа сезона, а тоа го потврди и во настапите за Македонија – постигна гол против Фарски ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 214 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МРАЧНИТЕ ТАЈНИ на кралското семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: