Тројца повредени во сообраќајка на патот Охрид – Струга

3 копии
6 копии
2 копии
5 копии

Од АМСМ информираат дека сообраќајот на Стража е прекинат. – На два километри од Стража кон Гостивар има сообраќајна незгода. Сообраќајот е во целосен прекин, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Се работи за компаниски минибус што превезувал 15 вработени од компанија за соларна енергија и камион на рентање од компанијата „Пенске“. Двајца од лицата кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шест лица загинаа синоќа во судир на две возила на автопат во северниот дел на државата Њујорк, близу границата со Канада, пренесуваат дел од американските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца повредени во сообраќајка на патот Охрид – Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: