Нормализиран сообраќајот кај Стража


3 копии

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на патните правци, кои се под надлежност на дебарската секција на Јавното претпријатие за одржување на магистрални и регионални патишта, се одвива ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе од половина од трасата на регионалниот пат Ранковце-село Герман е пробиена, а екипите на Јавното претпријатие за одржување на магистрални и регионални ...
| | веќе видена | слични

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
| | веќе видена | слични

Гевгеличанец роден 1988 е возачот на автомобилот марка „голф“ кој почина откако се судри со тешко товарно возило кај клучката кај Три Чешми, каде се спојуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбени авиони „Су-35“ пресретнале два американски стратешки бомбардери „Б-52Н“ над Балтичкото Море, соопшти Националниот одбранбен центар на Русија. Во ...
сите 204 | | | веќе видена

Ова е прва година кога за висината на минимална плата не се преговара, нема преговори и уцени, туку таа е дефинирана согласно закон и методологија донесени ...
сите 312 | | | веќе видена

Кинескиот шеф Кси пристигна во тридневна посета на Москва. Снимката од срдечното ракување меѓу Кси и водителот Путин го обиколи светот. Кси е првиот странски ...
сите 354 | | | веќе видена

Благодарение на врнежите дожд изминатите седмица водостојот на Охридското Езеро порасна за четири сантиметри, но се уште е далеку под просекот за овој период ...
сите 251 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Светот ѝ кажа збогум на Credit Suisse. Основана во 1856 година, банката оттогаш е столб на швајцарскиот финансиски сектор. Иако беше ...
сите 257 | | | веќе видена

АХМЕТИ ПЕЕШЕ ПРЕД МИТИНГОТ ВО ЧАИР Артан Груби, прв вицепремиер во земјава, на својот фејсбук-профил објави видео на кое лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пее ...
сите 284 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска, се сретна со претседавачот на американскиот Еврејски Конгрес рабин Ендру Бејкер, како и со претставникот на Еврејската ...
сите 16 | | | веќе видена

Во август минатата година се појавија првите информации дека Македонија и понудила на Украина неколку јуришни авиони Су-25 Грач.Станува збор за истите борбени ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нормализиран сообраќајот кај Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: