Кој верува дека тенковите ќе создадат амбиент за крај на судирот во Украина


Војните завршуваат со мировни преговори, а не со офанзиви на оклопни орудија Во раните години на 21 век, извесен број воени планери веќе размислуваа за нешто ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников најавува дека Русија подготвува нова голема офанзива во неговата земја и предупреди дека таа може да почне на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа рече дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот. - Не можам да кажам оти верувам ...
| | веќе видена | слични

„Не можам да кажам дека верувам дека испраќањето тенкови е чекор кон решавање на украинската криза“, изјави Ердоган за турската телевизија ТРТ. Тој посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Резников: Русија планира голема офанзива на 24 февруари, на годишнината од инвазијата Филип Здравески 02.02.2023 / 09:18 Свет Украинскиот министер за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за одбрана рече дека Русија подготвува нова офанзива и предупреди дека таа би можела да започне веќе на 24 февруари, објави во четвртокот ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников предупреди дека Русија подготвува нова голема офанзива, која би можела да почне на 24 февруари. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников предупреди дека Русија подготвува нова офанзива која би можела да започне веќе на 24 февруари, на првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски и Ковачевски да кажат, дали Љупчо Николовски е дел од структурите кои шират антимакедонско расположение во односите со Бугарија. Неколку часа по ...
сите 241 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 126 | | | веќе видена

Катастрофален земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала ја опустоши јужна Турција и соседните Либан и Сирија.Земјотресот беше почувствуван во ...
сите 237 | | | веќе видена

Гевгеличанец роден 1988 е возачот на автомобилот марка „голф“ кој почина откако се судри со тешко товарно возило кај клучката кај Три Чешми, каде се спојуваат ...
сите 153 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој верува дека тенковите ќе создадат амбиент за крај на судирот во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: