(Фото) Музичари, уметници и љубители на музиката се собраа денес да протестираат во одбрана на МКЦ


Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
| | веќе видена | слични

Вработените во МКЦ денеска свикаа прес-конференција, на која ги отфрлија сите обвинувања на нивна адреса, што вчера ги упати градоначланичката Арсовска.. ...
| | веќе видена | слични

На шанкерите во МКЦ им биле исплаќани 750 евра месечно за да не побегнат во странство, со што, ресторанот ќе требало да биде затворен, а институцијата би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се случуваат разни клевети, невидени притисоци врз нас вработените, се дозволуваат паушални толкувања на законите и правото, се креваат раменици и оградување ...
| | веќе видена | слични

По вчерашните обвинувања на градоначалничката Данела Арсовска за несоодветно работење на Младинскиот културен центар (МКЦ), но и разрешувањето на досегашниот ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната прес конференција на градоначалничката Данела Арсовска, која изнесе низа обвиненија против доскорешниот в.д. директор на МКЦ, Ванчо Богоев и ...
| | веќе видена | слични

Овие денови се тешки за Младинскиот културен центар (МКЦ), но и за културата воопшто. Се случуваат разни клевети, невидени притисоци врз нас вработените, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинескиот претседател Си Џинпинг, по тридневната посета, вчераутро си замина со авион од Москва. Иако сѐ уште е рано за давање заклучоци за неговата посета, ...
сите 231 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) од 13.03 до 19.03.2023 година изврши над 650 инспекциски надзори на целата територија на државата при што наплати и издаде ...
сите 301 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 100 | | | веќе видена

Вчера на потпишувањето на грантот од ЕИБ, за изградба на пречистителната станица во Скопје, паднаа маските и сите лаги, кои беа упатени кон лидерот на ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 13 | | | веќе видена

На 23 март во 1940 година во селото Мрсна, кај Серез, Егејска Македонија, е роден Ристо Шишков, македонски драмски, филмски и телевизиски актер, еден од ...
сите 49 | | | веќе видена

Јавноста е преплавена со вести за финансиски проблеми во банките во САД и Европа, кои од друга страна го поттикнуваат порастот на цените на криптовалутите. ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Аналена Баербок, министерката за надворешни работи на Сојузна Република Германија, која престојува во ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Музичари, уметници и љубители на музиката се собраа денес да протестираат во одбрана на МКЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: