За разлика од Ковачевски, Вучиќ сигурен дека Србија нема наскоро да влезе во ЕУ


Наспроти премиерот Димитар Ковачевски, кој си ја зацрта 2030 година како реална за влезот на Македонија во Европската унија, српскиот претседател е сигурен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија (ЕУ) мора сериозно да размисли дали и натаму ќе го задржи истиот политички курс кон држави кандидати од Западен Балкан во кој преовладуваат ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи како учесници на еден од панелите во рамки на Светскиот економски форум во Давос, порачаа дека ЕУ мора да им даде на земјите од Западен Балкан јасна ...
| | веќе видена | слични

На панелот посветен на Западен Балкан во Давос, српскиот претседател Александар Вучиќ седи сам, објавуваат српските медиуми, објавувајќи го видеото од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на Светскиот економски форум во Давос ја повика ЕУ да и даде поголема помош на Македонија, затоа што таму, како што рече тој, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија, Еди Рама вчера на панелот „Проширување на европските хоризонти“ во рамки на Светскиот економски форум во Давос, зборувал за воведувањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ смета дека конференцијата во Давос станала клуб на истомисленици.Тој вели дека станува збор за клуб на истомисленици ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ од Светскиот економски форум во Давос со оценка дека во целиот регион паѓа ентузијазмот за влез во ЕУ а најмногу во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 137 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 251 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 220 | | | веќе видена

Полјаците со силна воена логистичка поддршка за украинската војска Американскиот весник „Волстрит журнал“ објави голем извештај од огромен фабрички комплекс, ...
сите 189 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За разлика од Ковачевски, Вучиќ сигурен дека Србија нема наскоро да влезе во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: