Популарноста на ЕУ во регионот опаѓа, порачаа Рама и Вучиќ во Давос


Говорејќи како учесници на еден од панелите во рамки на Светскиот економски форум во Давос, порачаа дека ЕУ мора да им даде на земјите од Западен Балкан јасна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ денеска изјави дека е јасно напишано што претставува Заедницата на српски општини во Бриселскиот договор од 2013 ...
| | веќе видена | слични

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ денеска му порачал на американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил дека стратешка определба на Србија е да ја ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ и тој секогаш имаат сосема различни ставови за прашањето за Косово, кое, како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека добил предупредувања за можноста за намалување на поддршката од Западот, доколку Косово не биде ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, денеска во разговор со амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, истакна дека стратешка определба ...
| | веќе видена | слични

Четири нешта како четири проблеми висат за решавање на Западен Балкан, а се поврзани со Србија. Тоа е прашањето за Косово, влијанието на Русија, влијанието на ...
| | веќе видена | слични

Според српските медиуми, договорот за нормализирање на односите на Белград и Приштина, нема да го потпише српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој со години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот Бугарин и новинар Владимир Перев истакна дека по досегашните негативни изјави против Бугарите, не може да се очекува ништо ново за време на ...
сите 465 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави формирање на ножни стражи за чување на гробот на Гоце Делчев пред утрешното ...
сите 405 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 253 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 228 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

„Арсовска со поддршка на СДС, Левица и ДУИ поставува директори кои ги користат позициите за испумпување на милиони преку тендери.Само 4 дена откако Марјанчо ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Популарноста на ЕУ во регионот опаѓа, порачаа Рама и Вучиќ во Давос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: