Еди Рама: ЕУ да и даде помош на Северна Македонија, таму Путин е повеќе популарен


Премиерот на Албанија, Еди Рама, на Светскиот економски форум во Давос ја повика ЕУ да и даде поголема помош на Македонија, затоа што таму, како што рече тој, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија (ЕУ) мора сериозно да размисли дали и натаму ќе го задржи истиот политички курс кон држави кандидати од Западен Балкан во кој преовладуваат ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи како учесници на еден од панелите во рамки на Светскиот економски форум во Давос, порачаа дека ЕУ мора да им даде на земјите од Западен Балкан јасна ...
| | веќе видена | слични

На панелот посветен на Западен Балкан во Давос, српскиот претседател Александар Вучиќ седи сам, објавуваат српските медиуми, објавувајќи го видеото од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот Бугарин и новинар Владимир Перев истакна дека по досегашните негативни изјави против Бугарите, не може да се очекува ништо ново за време на ...
сите 618 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави формирање на ножни стражи за чување на гробот на Гоце Делчев пред утрешното ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 253 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

„Арсовска со поддршка на СДС, Левица и ДУИ поставува директори кои ги користат позициите за испумпување на милиони преку тендери.Само 4 дена откако Марјанчо ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еди Рама: ЕУ да и даде помош на Северна Македонија, таму Путин е повеќе популарен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: