Рама: С. Македонија е под голем ризик да западне во длабок национализам


Премиерот на Албанија, Еди Рама вчера на панелот „Проширување на европските хоризонти“ во рамки на Светскиот економски форум во Давос, зборувал за воведувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија (ЕУ) мора сериозно да размисли дали и натаму ќе го задржи истиот политички курс кон држави кандидати од Западен Балкан во кој преовладуваат ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи како учесници на еден од панелите во рамки на Светскиот економски форум во Давос, порачаа дека ЕУ мора да им даде на земјите од Западен Балкан јасна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На панелот посветен на Западен Балкан во Давос, српскиот претседател Александар Вучиќ седи сам, објавуваат српските медиуми, објавувајќи го видеото од ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама во четвртокот ѝ рече на претседателката на Европскиот парламент (ЕП) Роберти Мецоли дека „кармата е кучка“ мислејќи на големиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува ...
сите 485 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 117 | | | веќе видена

На 02.02.2023 околу 18.30 часот на паркинг простор пред трговски центар на подрачје на Аеродром, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи ...
сите 237 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 90 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: С. Македонија е под голем ризик да западне во длабок национализам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: