Пендаровски и Сорос се сретнаа во Давос


И покрај тоа што Клаус Шваб се претстави како „папа“ на новиот светски поредок на последната седница на Светскиот економски форум во Давос со заклетва дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија (ЕУ) мора сериозно да размисли дали и натаму ќе го задржи истиот политички курс кон држави кандидати од Западен Балкан во кој преовладуваат ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи како учесници на еден од панелите во рамки на Светскиот економски форум во Давос, порачаа дека ЕУ мора да им даде на земјите од Западен Балкан јасна ...
| | веќе видена | слични

На панелот посветен на Западен Балкан во Давос, српскиот претседател Александар Вучиќ седи сам, објавуваат српските медиуми, објавувајќи го видеото од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на Светскиот економски форум во Давос ја повика ЕУ да и даде поголема помош на Македонија, затоа што таму, како што рече тој, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија, Еди Рама вчера на панелот „Проширување на европските хоризонти“ во рамки на Светскиот економски форум во Давос, зборувал за воведувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ смета дека конференцијата во Давос станала клуб на истомисленици.Тој вели дека станува збор за клуб на истомисленици ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 258 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 201 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски и Сорос се сретнаа во Давос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: