Словенија ќе субвенционира летови до Скопје

3 копии

Wizz Air, најбрзо растечката и еколошки најодржлива авиокомпанија во Европа на глобално ниво, го слави неверојатно високиот број на патници на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Авиокомпанијата Wizz Air најави дека од јули 2023 година ќе има четири авиони на белградскиот аеродром и на тој начин ќе го поврзе главниот град на Србија со ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Од 23 април 2023 година германскиот авиопревозник „Луфтханза“ влегува на македонскиот авијациски пазар со почнување летови на линијата Франкфурт – Скопје, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенечката влада објави дека ќе субвенционира авиокомпании со цел да ја подобри воздушната поврзаност на земјата следната година, а меѓу новите дестинации ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Останато

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени Александра Спасеска 26.03.2023 / 13:17 Македонија Членот на Централниот совет ...
сите 193 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 118 | | | веќе видена

Зголемените каматни стапки доведоа до колапс на банката во Силиконската долина (SVB), бидејќи банката се соочи со загуби на обврзниците издадени кога стапките ...
сите 166 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 35 | | | веќе видена

„Американците треба да се молат по одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да распореди нуклеарно оружје во Белорусија“, изјави поранешниот американски ...
сите 126 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 87 | | | веќе видена

Откако градските власти и приватните превозници си подадоа рака и се договорија приватниците да учествуваат во повикот објавен од Град Скопје, вчера се одржа и ...
сите 104 | | | веќе видена

Поголемата свест за Европската Унија креира историска можност 2030 година да бидеме сите внатре во ЕУ. Дали ќе ја искористиме таа шанса или ќе го повториме тоа ...
сите 118 | | | веќе видена

Општина Кичево во организација на градоначалникот Фатмир Дехари вчера славеше 10 години од албанското владеење со општината под мотото „10 години гордост“. ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија ќе субвенционира летови до Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: