Стапката на невработеност во третиот квартал 14,3 отсто

3 копии

Вкупниот број на прикажани претстави во професионалните театри во периодот 2021/2022 година во однос на 2020/2021 е зголемен за 168.8 %, а пораст е забележан и ...
| | веќе видена | слични

Во ноември во Европската унија првпат се регистрирани 829.527 автомобили, што е за 16,3 отсто повеќе од ноември минатата година и четврти последователен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Календарската 2022 година се оценува како златна година за туризмот во Албанија, како во однос на странските туристи, така и по остварените приходи. -Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продолжува растот на дознаките на иселениците, кои, им ги испратиле на своите роднини во Албанија, во периодот јануари-септември, соопшти Централна банка на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на нови регистраации во ЕУ расте, а продажбата на автомобили опаѓа Александра Спасеска 15.12.2022 / 13:40 Авто новости Бројот на нови патнички возила ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. декември 2022 (ИНПРЕС) – Во месец октомври годинава во Охрид биле издадени 6 одобренија за градба, објави Државниот завод за статистика. Од нив во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 531 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 135 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат руската војна, која трае веќе 12 месеци. „Фирмите и ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стапката на невработеност во третиот квартал 14,3 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: