Продолжуваат блокадите на приватните автобуски превозници


5 копии

Арсовска и Тачела коалицијата прво народот го нарекоа багра, а сега измислува непостоечки работи и разговори кои не се случиле. Отворено се сомневаме дали ...
| | веќе видена | слични

Заканите што ги посочува Арсовска потврдуваат, дека нема никаква промена во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е истата насилничка матрица, која граѓаните на своја кожа ја ...
| | веќе видена | слични

Шокантните признанија што се појавиja во кавгата помеѓу Христијан Мицкоски и Данела Арсовска само потврдуваат дека во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, дека тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интегрално соопштение од СДСМ: Кавгите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од една и Данела Арсовска од друга страна, открија скандалозни признанија за ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ се огласија со соопштение по повод синоќешното интервју на градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска која информира дека добила закани и ...
| | веќе видена | слични

Оставка поради здравствени причини на почетокот на 2023 година. Неофицијално, Арсовска размислува за предвремено завршување на градоначалничкиот мандат. Но, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 243 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 251 | | | веќе видена

Според Сеизмолошката агенција на САД, земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала ја погодил областа Бафало.Земјотресот бил почувствуван во ...
сите 289 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 156 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат блокадите на приватните автобуски превозници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: