Песков: Нема вмешаност на Русија во обидот за државен удар во Германија


Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се претпоставува дека најмалку 120 луѓе знаеле за наводните планови на движењето Граѓани на Рајхот за насилно соборување на германската Влада. Дваесет и пет ...
| | веќе видена | слични

Се претпоставува дека најмалку 120 луѓе знаеле за наводните планови на движењето Граѓани на Рајхот за насилно соборување на германската Влада, јави германската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германското Министерство за одбрана сака да го олесни отстранувањето на екстремистите од армијата. Барањето е поднесено во време кога во земјава се води ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Рајхот, ултрадесничарско германско движење кое планираше државен удар, пред извесно време купиле оружје за своите терористички акции во Хрватска, ...
| | веќе видена | слични

Познатиот готвач чија ќерка е девојка на фудбалерот на Реал Мадрид, Дејвид Алаба и поранешен полицаец, кој некогаш имал задача да ги штити еврејските заедници ...
| | веќе видена | слични

Бундестагот денеска ќе одржи дебата за истрагата за екстремно десничарската терористичка група која наводно планирала да ја собори германската влада, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични

Германија планира да ги заостри законите за оружје откако беше откриен заговор на екстремно десничарска група за соборување на владата, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

„Кој се грижи за македонскиот Устав и како македонското државно устројство се брани и се заштитува од оние, од кои тоа најмногу се очекува? Притисоците и ...
сите 143 | | | веќе видена

Оваа комбинаторика во Парламентот нема да влијае врз добивање на мнозинство за уставните измени. Позицијата на ВМРО-ДПМНЕ е јасна, иако не ја кажува на тој ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Нема вмешаност на Русија во обидот за државен удар во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: