Кирил Лазаров: Македонија и Бугарија имаат сериозен проблем, а тоа е корупцијата и само таа не смее да не обединува


Време зa читање: 3 минути Најголемиот проблем за бизнисот освен дневна политика е корупцијата истакна претседателот на Македонско-Бугарската Стопанска комора ...
| | веќе видена | слични

Матјаж Хан, словенечки министер за економија и инфраструктура оцени дека: „односите меѓу Словенија и Северна Македонија се одлични и пријателски, објави Н1 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши во среда ќе учествува и ќе се обрати на Словенечко -македонски форум за економска соработка кој ќе се одржи во хотелот ...
| | веќе видена | слични

Политичари, економисти и бизнисмени во петок ќе дискутираат на тема:„Економски предизвици во 2023: како да го одржиме економскиот раст и ја трансформираме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 474 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 183 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирил Лазаров: Македонија и Бугарија имаат сериозен проблем, а тоа е корупцијата и само таа не смее да не обединува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: