ТАВ ДОМАЌИН НА ШПАНСКИ ТУРИСТИЧКИ АГЕНЦИИ И ВЛИЈАТЕЛЕН БЛОГЕР: Ја промовираме Македонија како туристичка дестинација со цел отворање авиолинии кон Шпанија

Време зa читање: 4 минути ТАВ Македонија, заедно со домашниот тур-оператор за дојдовен туризам Balkan Prime Tours , во изминатите три дена беа домаќини на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на патници полека се враќа на нивото пред пандемијата, но некои од најпознатите дестинации веќе се загрижени дека ќе се вратат проблемите со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот (АППТ), Љупчо Јаневски очекува 2022 година да ја заокружиме со околу 2,8 милиони ноќевања и над ...
| | веќе видена | слични

Охрид не смее да биде синоним за скапо сместување, студени соби и бајат појадок Александра Спасеска 08.12.2022 / 08:22 Македонија Директорот на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Регионалната влада на Канарските Острови, каде просечната зимска температура не паѓа под 20 Целзиусови, во септември започна кампања на социјалните мрежи за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашите туристички дестинации можеби нема да бидат добро пополнети во последниот квартал од 2022-ра, зашто бевме повеќе фокусирани на скапата струја, отколку на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 643 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАВ ДОМАЌИН НА ШПАНСКИ ТУРИСТИЧКИ АГЕНЦИИ И ВЛИЈАТЕЛЕН БЛОГЕР: Ја промовираме Македонија како туристичка дестинација со цел отворање авиолинии кон Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: