Зголемена динамика на чартер летови Измир-Охрид и Измир-Скопје

2 копии

Од 1 јануари следната година Турција ќе воведе туристичка такса. Таксата за престој вклучува услуги за ноќевање во сместувачки капацитети како што се хотели, ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јануари 2023 година Турција ќе воведе такса за престој за туристите. Огласот за примена на таксата за престој изготвен од Министерството за трезор и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 646 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемена динамика на чартер летови Измир-Охрид и Измир-Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: