Буџетот за 2023 обезбедува повисоки плати и пензии – сите пратеници да го поддржат, бараат од СДСМ


СДСМ бара сите пратеници во Собранието да го поддржат и изгласаат Буџетот за 2023 година. Според владеачката партија, со новиот Буџет за нови мерки за помош ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов, денеска се обрати пред граѓаните на трибината под мотото „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во општина ...
| | веќе видена | слични

Со пакетот антикризни мерки ја спасивме македонската економија. Имаме план за конечно надминување на последиците од економската криза, постепено враќање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски истакна дека водел грижа во оваа тешка криза никој да не биде изоставен или пак заборавен. За време на трибината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Куманово знае да направи разлика, знае дека СДСМ се грижи и работи за граѓаните од овој крај. Цели 11 години Куманово беше заборавено од ВМРО-ДПМНЕ, ништо не ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски рече дека Владата ја продолжува програмата за енергетска сиромаштија со која парично и директно се помогаат 4.000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вложувањата во училиштата, регионалните патишта, покачувањето на платите, пензиите, како и мерките што ги презема Владата за побезболна енергетска и економска ...
| | веќе видена | слични

Во буџетот за следната година, предвидовме пари за повторно покачување на минималната плата, растат и пензиите, за дополнителни 6%, а тоа значи дека на 330.000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цената на лебот веќе се намали, цените на маслото за јадење на некои производители исто така се намалија како резултат на последната мерка, а во наредиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буџетот за 2023 обезбедува повисоки плати и пензии – сите пратеници да го поддржат, бараат од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: