Мета и Твитер отпуштаат работници, ТикТок продолжува да вработува

Додека голем дел од Силиконската долина се бори со замрзнување и намалување на вработувањата, барем една компанија за социјални медиуми планира да продолжи да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еврокомесарот за дигитална политика Тиери Бретон го предупреди сопственикот на Твитер, Илон Маск, дека американската социјална мрежа мора да ги зајакне ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во неодамнешното ажурирање на својата веб-страница, Твитер соопшти дека од 23 ноември, повеќе не ја спроведува својата политика за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата „Твитер“ одлучи да престане да ги спроведува досегашните правила за лажните информации за коронавирусот. На сајтот на компанијата пишува дека во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Твитер соопшти дека става крај на мерките за борба против дезинформациите за вирусот Ковид-19, што вклучуваат етикети и предупредувачки пораки на твитови со ...
| | веќе видена | слични

Твитер ја укина политиката насочена кон спречување на дезинформациите со Ковид-19 на платформата за социјалните медиуми, ризикувајќи потенцијален пораст на ...
| | веќе видена | слични

Еден месец по преземањето на Twitter, американскиот милијардер Илон Маск тврди дека платформата бележи рекорден раст на нови корисници. Добивај вести на вибер ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 403 | | | веќе видена

Резултат на тајните средби на Ковачевски со Данела Арсовска е целосен колапс на сообраќајот во Скопје денеска. Јавниот превоз крахира, скопјани се нервозни, а ...
сите 333 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски денеска преку изјава за медиумите објави дека протестите ќе продолжат се додека не се седне на маса и да се ...
сите 498 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета и Твитер отпуштаат работници, ТикТок продолжува да вработува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: