КОИ МЕНАЏЕРИ НА „ЗАГУБАРИ“ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОНИСКИ ПЛАТИ? Одговорот веројатно го знае само премиерот

Политиката за намалување на расходите за плати за 10 отсто кои ги претстави Владата како дел од антикризните мерки предизвика бура од реакции на синдикатите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно препораката за рационализација и оптимизација на вработените во јавниот сектор, секоја институција треба да направи функционална анализа, која е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска во емисијата „Аргумент плус” на Телевизија 24 зборуваше за препораките од Планот за фискална ...
| | веќе видена | слични

Секоја институција треба да направи функционална анализа, која е неопходна за да може да се види дали има доволен број на вработени, дали тие имаат доволен ...
| | веќе видена | слични

„Функционалните анализи се неопходни алатки во секоја институција за да видиме колку од вработените извршуваат работни задачи квалитетно, дали целото работно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија им ,,заблагодарува” на претседателот на Владата, Ковачевски, Министерката за труд и социјална политика, Тренчевска и на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Следната буџетска година ќе започне со веќе “изместени“ владини проекции кои се зацртани во Фискалната стратегија. Владата најави кратења кај повеќе ставки – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 303 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 183 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОИ МЕНАЏЕРИ НА „ЗАГУБАРИ“ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОНИСКИ ПЛАТИ? Одговорот веројатно го знае само премиерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: