ДУИ во ресторан за свадби ќе го избира новото претседателство


„Муса Џафери во емисијата 200 на Алсат рече дека во интерес на ДУИ и на Албанците ќе биде владиниот кабинет на ДУИ да остане во училница да учи. Според него, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека на претстојното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) од чии редови тој е дел од ...
| | веќе видена | слични

Жестоко ќе биде на седницата на Централното претседателство на ДУИ, закажана за 29 октомври, зашто освен отчетот на министрите што го побараа „огнените“, и ...
| | веќе видена | слични

По претпоставките во јавноста и изјавите на функционерот на ДУИ Муса Џафер дека на 29 овој месец претседателството за ДУИ на дневен ред ќе ја има одговорноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се смени уставната формулацијата „20 отсто“ со албански народ и албански јазик, му пренел претседателот на ДПА Мендух Тачи на лидерот на ДУИ Али Ахмети, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на Демократската унија за интеграција (ДУИ) и Демократската партија на Албанците (ДПА), Али Ахмети и Мендух Тачи во вторникот имале заедничка средба ...
| | веќе видена | слични

„Огнената група“ никогаш нема да дозволи членот на претседателството на ДУИ, и прв вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби да го преземе ...
| | веќе видена | слични

Членот на претседателството на ДУИ, Муса Џафери, во „Програмата 200“ во Алсат, категорично изјави дека нема амбиции за претседател на ДУИ и дека Огнената група ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 479 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 337 | | | веќе видена

Македонската полиција нема да дозволи да се случи никаков инцидент на 4 февруари, кога во Скопје се одбележува 151 годишнината од раѓањето на револуционерот ...
сите 317 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 455 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ во ресторан за свадби ќе го избира новото претседателство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: