Војна и во ООН, но за гласови

2 копии

Вучиќ и Србија беа нападнати од двајца познати поддржувачи на Путин и војната интервенција во Украна: Владимир Соловјов, пропагандист и водител на ТВ каналот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколкумина истакнати пропагандисти на руската власт предводена од Владимир Путин денеска жестоко го нападнаа српскиот претседател Александар Вучиќ поради ...
| | веќе видена | слични

„Марионета, предавник“; вака Русите го навредуваат српскиот претседател Александар Вучиќ поради осудата на анексијата на украинските региони. Неколку видни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Администраторот на Хонг Конг изјави дека нема да ги поддржува санкциите „без правна основа“ откако на суперјахта поврзана со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународната заедница испрати порака до Русија, прогласувајќи ги таканаречените референдуми во земјата и обидот за анексија на делови од Украина за нелегални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 262 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војна и во ООН, но за гласови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: