Светска Банка: Македонија пред совршена економска бура

8 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Народната банка одлучи каматната стапка на благајнични записи да се зголеми за 0,5 процентни поени, и таа сега е 3,5 проценти. Со растот на основната каматна ...
| | веќе видена | слични

-На седницата на Комитетот за оперативна монетарна политика беше одлучено каматната стапка на благајничките записи да се зголеми за 0,5 п.п. до нивото од 3,5%. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каматната стапка на благајнични записи се зголеми за 0,5 процентни поени, и таа сега е 3,5 проценти, одлучи Народната банка. Оваа каматна стапка се смета за ...
| | веќе видена | слични

Се зголемува основната камата на 3,5 отсто, одлучи денеска Комитетот за оперативна политика на Народната банка. „На седницата на Комитетот за оперативна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основната каматна стапка зголемена за 0,5 п.п. до нивото од 3,50%На 10 октомври 2022 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 295 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска Банка: Македонија пред совршена економска бура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: