Бислимоски: Верувам дека секој здраворазумен ќе направи се за да се обезбеди производство на електрична енергија од „Те-то“


Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија. Да видиме каде сме, што сме, да ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски вели дека д околку воопшто има зголемување на цената на електричната енергија по 1 јануари, тоа ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза со сета сила удри врз Македонија, а се почувствува уште минатата година, но ние, како држава, не презедовме мерки за да ги намалиме ...
| | веќе видена | слични

По летниот ремонт, печките во фабриката „Фени“ во Кавадарци се исклучени поради високата цена на струјата, а вработените стравуваат за работните места. Засега ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Булмак 2016“, како носител на концесии за експлоатација на металични руди од „Злетово“ – Пробиштип и „Тораница“ – Крива Паланка до овој момент работи ...
| | веќе видена | слични

Тешко може да профункционира заеднички фонд за набавка на енергенси како што предложи претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески иако идејата е добра, ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку месеци како комора алармираме дека нема конкретни решенија, нема солуција на проблемите. Никој од нас не чека решение на готово, но гледаме дека ...
| | веќе видена | слични

Сè повеќе граѓани и стопанственици во земји-членки на ЕУ предупредуваат дека предлозите за надминување на кризата со енергенти не се доволно опсежни, додека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегација на Стопанската комора на Македонија, предводена од претседателот Бранко Азески, денеска ќе ја посети компанијата „Булмак 2016“ Пробиштип, дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 256 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 257 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 96 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Верувам дека секој здраворазумен ќе направи се за да се обезбеди производство на електрична енергија од „Те-то“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: