Што се „крчка“ во „Гранит“, кој се купи акции за 1,8 милиони евра?

Владата ја исплати последната голема транша од договорот за софтверски лиценци кој поранешниот генерален секретар Драги Рашковски го склучи со ИТ-конзорциумот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните треба да бидат многу позаинтересирани за начинот на којшто се трошат јавните пари преку тендери, бидејќи само во 2021 година биле потрошени околу ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Обвинението за поранешниот секретар на влада Мухамед Зекири покажува две работи, едната е дека владите на СДС се инкубатор за криминал, а втората е дека ...
| | веќе видена | слични

КОНСТРУКТИВНА СРЕДБА МЕЃУ КОВАЧЕВСКИ И МИЦКОСКИ Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека ќе ги разгледаат предлозите на ВМРО-ДПМНЕ за справување со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По спроведена истражна постапка и извршен увид од страна на обвинетиот и неговата одбрана, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
| | веќе видена | слични

Се гони за злоупотреба на службената положба, дека од април лани до март годинава спротивно на Законот и без спроведена постапка за јавна набавка склучил два ...
| | веќе видена | слични

Кумашинот е еден од најблиските соработници на екс премиерот Зоран Заев доби две обвиненија од обвинителстовото за организиран криминал кои можат да го стават ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство поднесе Обвинителен акт против поранешниот Генерален секретар на Владата, Мухамед Зекири , со кој го товари за злоупотреби во службата. ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за организиран криминал и корупција, откако ја прошири истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зеќири, му поднесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 713 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се „крчка“ во „Гранит“, кој се купи акции за 1,8 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: