Продолжи комисиската расправа за завршната сметка на Буџетот за 2021 година


Обвинувања за капацитетите на власта за менаџирање на енергетската и економската криза и за ефектите од мерките од почетокот на ковид пандемијата, како и за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ во услови на тешка економска и енергетска криза нуди решенија кои треба да го спречат тонењето на стандардот на граѓаните и економскиот колапс. ...
| | веќе видена | слични

Планот е од ноември да почне исплатата на финансиската поддршка за ранливите категории граѓани и за пензионерите, истакна вечерва премиерот Димитар Ковачевски, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку намалување на расходите и зголемување на приходите во претпријатијата и институциите во државна сопственост, Владата ќе се обиде да се ослободат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека, бидејќи енергетската криза предизвикува тешка социјална и економска состојба во Македонија, се нуди пакет мерки кои директно ќе се ...
| | веќе видена | слични

Со Планот за фискална одржливост и поддршка на економскиот раст, се задолжуваат сите буџетски корисници, а им се препорачува и на единиците на локалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавената финансиска помош од 3 илјади денари за ранливите категории граѓани е планирано да почне од ноември. Истото важи и за помошта која се најави за ...
| | веќе видена | слични

Треба да се направи анализа дали јавни претпријатија имаат потреба од сите вработени во моментов или дел од нив би можеле да бидат пратени на одмор со цел да ...
| | веќе видена | слични

Беше на повидок дека ќе се поминуваат се повеќе и повеќе граници. Многу е лесно да се направи лошо помеѓу две држави, да се креира атмосфера на нетрпеливост и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во вечерашното интервју за „телевизија 24“ кажа дека приватните компании кои ќе добиваат државна субвенција за електрична енергија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 199 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 199 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжи комисиската расправа за завршната сметка на Буџетот за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: