Во Тетово навивач влегол на терен и удрил гостински фудбалер

Екипата на Тиквеш со убедливи 4:0 славеше над Македонија Ѓорче Петров во првиот меч од 10 коло во Прва фудбалска лига на Македонија. Дуелот во Кавадарци беше ...
| | веќе видена | слични

Eкипата на Вардар го зацврсти врвот на табелата откако славеше на гости кај Каменица Саса со 0:3. Натпреварот беше отворен со голот на Дарко Мицевски од пенал, ...
| | веќе видена | слични

Eкипата на Вардар ја запиша и четвртата победа во низа откако денес ја совлада Каменица Саса со 3:0 и се „одлепи“ на четири бода од третиот Гостивар, а дури ...
| | веќе видена | слични

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар оствари уште еден триумф во Втората македонска фудбалска лига. „Црвено-црните“ денеска славеа на гостувањето кај ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
| | веќе видена | слични

Преку соопштение од Тетекс се извинија за скандалот кој се случи во натпреварот против Каменица Саса: Соопштението од клубот ви го пренесуваме во целост: ...
| | веќе видена | слични

Викендов натпреварите во македонскиот фудбал беа одбележани со инцидентот во Тетово каде што на натпреварот помеѓу Тетекс и Каменица Саса на теренот се појави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Аргентина ја одработи својата задача по почетниот шок кој го доживеа на мундијалот во Катар, па така со победите над Мексико и Полска се пласираше во ...
сите 72 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Тетово навивач влегол на терен и удрил гостински фудбалер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: