Чифлиганец; Стечајниот управник си зема награда 150.000 евра, а јас не смеам да влезам кај топланите


Ванчо Чифлиганец, сопственикот на Адора Инженеринг, која од пред 12 месеци е сопственик на топланите Исток и Запад превземени од Топлификација, вели дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување на „КликПлус“ на ТВ21 се осврна на грижата на жителите на главниот град во однос на испораката на топлинска енергија. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски апелира до граѓаните да бидат мирни во овие тешки времиња, затоа што, како што вели, деноноќно се работи за да се обезбеди сѐ. Во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата работи на тоа да продолжи економската активност, да се поддржат најранливите категории граѓани, да се одржи ликвидноста и на Буџетот и на стопанството ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва во интервју за „КликПлус“ на ТВ21 истакна дека Владата прави се за да обезбеди дополнителни антикризни мерки за граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување во информативниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 рече до крајот на октомври Владата имала обезбедена количина за работа ...
| | веќе видена | слични

Тој посочи дека се подготвуваат мерки за директна помош на најранливите категории граѓани, а за компаниите се прават калкулации за субвенционирање на цената на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва изјави дека Владата продолжува со „економската активност“ за обезбедување финансии за справување со енергетската криза, и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување во информативниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 вели дека доколку државата не помогнела, граѓаните ќе плаќале пет пати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 213 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чифлиганец; Стечајниот управник си зема награда 150.000 евра, а јас не смеам да влезам кај топланите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: