МТСП: Во тек е етапната исплата на септемвриските пензии


6 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска го посети девниот Центар за аутизам во Штип и малиот групен дом. Посетата е по повод Светската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што и самата тврди поминатото време со децата е квалитетно поминато време од кое има само убави спомени. Дневниот центар за Аутизам е со капацитет за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во 2022 година, на сите македонски граѓани им останува уште еден продолжен викенд. Продолжен празничен викенд има во октомври- неработен ден по повод Денот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОрганизаториСојузно министерство за социјална заштита, здравство, грижа и заштита на потрошувачите на Република АвстријаМинистерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Во тек е етапната исплата на септемвриските пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: