Доларот ги „полуде“ финансиските пазари


На азиските берзи цените на акциите пораснаа во четвртокот, четврти ден со ред, но се тргува претпазливо бидејќи нема многу причини за купување, имајќи предвид ...
| | веќе видена | слични

Иако на сите им е добро познато дека силниот долар влијае врз светската економија, аналитичарите посочуваат дека токму „на крилата на агресивната реторика на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонската економија тоне заедно со стандардот на граѓаните, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Македонија има највисока стапка на инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Благ пад на Волстрит Александра Спасеска 06.10.2022 / 08:43 Бизнис Цените на акциите на Волстрит благо паднаа во средата, и се тргуваше претпазливо бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Светска банка во својот најнов извештај предупреди дека економијата на земјава може да влезе во фаза на стагфлација. Во тој документ за следните неколку години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 160 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот ги „полуде“ финансиските пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: