Хрватска навивачка инвазија пред клучниот меч: центарот на Виена како да е Загреб (Фото)

Околу 20.000 хрватски навивачи се очекува да има вечерва на трибините на „Ернст Хапел“ во Виена, каде Австрија и Хрватска играат важен меч од Лигата на нации. ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ ги одигра сите 90 минути на двата меча на кои Хрватска победи во изминатата седмица, успех кој им овозможи на „коцкестите“ да се пласираат на ...
| | веќе видена | слични

Данскиот весник „БТ“, тврди дека група на француски фудбалери, предводени од Оливие Жиру и Рафаел Варан биле на забава со Симон Кјер и данските репрезентативци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватска со 3:1 ја победи Австрија, и тоа на стадионот „Ернст Хапел“. Додека Коцкестите доминираа на теренот, нивните навивачи правеа големи проблеми на ...
| | веќе видена | слични

Хрватска и Холандија обезбедија победи во последното коло од групната фаза на Лигата на нации за да го осигураат првото место во нивните групи и да се ...
| | веќе видена | слични

Хрватска и Холандија се првите два учесници на фајнал-фор турнирот за првак во Лигата на нации. Хрватите со победата од 3-1 кај Австрија, го освоија првото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 295 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска навивачка инвазија пред клучниот меч: центарот на Виена како да е Загреб (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: