„Марка“: Модриќ се врати повреден во Мадрид, познато колку ќе мора да паузира


Лука Модриќ ги одигра сите 90 минути на двата меча на кои Хрватска победи во изминатата седмица, успех кој им овозможи на „коцкестите“ да се пласираат на ...
| | веќе видена | слични

Дуелот помеѓу Реал Мадрид и Шахтар кој се игра од 21 часот, носи нешто невидено досега, во стартните состави на двата тима има вкупно 12 Украинци, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа не се најде во составот за домашниот натпревар од третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите против Шахтјор ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид се подготвува за новиот предизвик во Лигата на шампионите каде за ривал ќе го има составот на Шахтјор Доњецк. „Кралевите“ имаат два од два во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Дани Карвахал одговори на коментарите на тренерот на Барселона, Чави кој рече дека не секогаш најдобриот триумфира во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Хероината од документарниот филм, Атиџе Муратова му подари од својот мед на германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер. - Ако ги сакате пчелите, тие ќе ви ...
сите 251 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 294 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Марка“: Модриќ се врати повреден во Мадрид, познато колку ќе мора да паузира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: