ВЛАДАТА ПРЕД БОЖИК ГО „ГОИ ПРАСЕТО“: Се уште не се знае од каде ќе се снабдуваме зимава, иднава недела клучна за струјата до март


Идната недела треба да се знае од каде ќе се набавува електрична енергија за стопанството, додека за граѓаните и за малите компании кои се на регулираниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вчера одговори на барањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел или средба со него за, како што вели, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Жалам што премиерот и министрите во владата во вакви исклучително сложени и важни моменти за Македонија, граѓаните и стопанството никако не можат да ја ...
| | веќе видена | слични

Неколку дена преку медиумите лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски, упатува покана до премиерот и министрите за средба. Ковачевски и вицепремиерот Фатмир ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ во пресрет на најтешката зима, со одговорни мерки и политики обезбедува стабилно и сигурно снабдување со храна, енергенси, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да бидат спокојни, ќе биде тешка зима, но криза за храна и основни продукти нема да има.   Го зголемуваме домашното производство на храна, со ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вчера одговори на барањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел или средба со него за, како што вели, ...
| | веќе видена | слични

Откако премиерот и вицепремиерот за економски прашања одбија да одат во Белата палата утрово лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека тие не можат да ја надминат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со статус на Фејсбук изрази жалење што премиерот Димитар Ковачевски одби да се сретне со него. – Жалам што премиерот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДАТА ПРЕД БОЖИК ГО „ГОИ ПРАСЕТО“: Се уште не се знае од каде ќе се снабдуваме зимава, иднава недела клучна за струјата до март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: