(ВИДЕО) Претреси во гевгелиско, пронајдени марихуана и муниција, приведени две лица


При претреси во гевгелиско вчера полицијата приведе две лица. Кај едното лице била пронајдена марихуана, а кај другото муниција, соопшти МВР. При претрес на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МВР објави дека е уапсен измамникот кој изминатиот период лажел повозрасни лица за да им изнуди пари, така што им се јавувал и измислувал сообраќајни незгоди ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Полициски службеници денеска во 9 часот на Граничниот премин Деве Баир го лишија од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Бугарија. По претходно преземени оперативно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска околу 11 часот во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода малолетник од Битола, кој се барал по потерница поради постоење ...
| | веќе видена | слични

По претходно преземени оперативно тактички мерки од страна на СВР Скопје и добиени оперативни податоци од бугарските полициски служби, утврдено е дека Н.П.С. е ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници денеска го 09.00 часот го уапсиле Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија бидејќи сторил повеќе кривични дела „измама“. „Имено, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На крајот сме на уште еден форум на Internacional Democrat Union, најголемата светска организација на десничарски партии. Како ВМРО-ДПМНЕ имавме делегација и ...
сите 201 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Претреси во гевгелиско, пронајдени марихуана и муниција, приведени две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: