ДОЛАРОТ СЕ ПОЈАК ОД ЕВРОТО, српски експерти со совети дали треба да се променат навиките на штедење

Порастот на вредноста на американската валута продолжува. Доларот достигна 0,9814 за 1 евро за прв пат од крајот на октомври 2002 година, неколку месеци по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растот на светската економија забавува посилно од очекуваното, а енергетската криза и инфлацијата го зголемуваат ризикот од рецесија во големите економии, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на нафтата паднаа на меѓународните пазари во петокот под нивото од 87 долари за барел, одразувајќи ги стравовите на вложувачите дека подигнатите каматни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

БЕГ се закани дека нема да испорачува топлинска енергија, додека вицепремиерот Битиќи категоричен БЕГ мора да испорачува топлинска енергија додека не се ...
сите 319 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОЛАРОТ СЕ ПОЈАК ОД ЕВРОТО, српски експерти со совети дали треба да се променат навиките на штедење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: