Фокус: Близок РОДНИНА НА АРСОВСКА со турски понудувач за проектот од 137 МИЛИОНИ ЕВРА


Скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра.Неделникот Фокус во текстот насловен „Милинаски ...
| | веќе видена | слични

Скопската градоначалничка, Данела Арсовска, освен внатрешни, има и надворешни соработници, кои се ангажирани на одредени проекти. Според документите со кои ...
| | веќе видена | слични

Сепак, скопската градоначалничка, освен вантрешни, има и надворешни соработници, кои се ангажаирани на одредени проекти, пишува неделникот Фокус. Според ...
| | веќе видена | слични

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Додека Христијан Мицкоски молчи, јавноста очекува одговори за неговата улога во сомнителниот тендер од 136 милиони евра наменети за пречистителната станица во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Христијан Мицкоски упорно молчи за неговата улога во спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителна станица во Скопје, велат од владејачката СДСМ во ...
| | веќе видена | слични

Пред десетина дена на порталот „Инфомакс“ излезе текст во кој пишуваше дека дотогаш се уште актуелниот директор на „Водовод и канализација“, Златко Перински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 259 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фокус: Близок РОДНИНА НА АРСОВСКА со турски понудувач за проектот од 137 МИЛИОНИ ЕВРА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: