Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет, вели Арсовска


Градот Скопје ќе функционира како и досега, меѓутоа јас верувам дека со личности коишто ќе имаат нешто повеќе интегритет од овие кои што видовме дека ...
| | веќе видена | слични

Заменик-градоначалничката на Скопје, Бујаре Абази поднесе оставка од функцијата. Таа рече дека Арсовска го прекршила договорот откако назначи двајца директори ...
| | веќе видена | слични

За прв пат по 20 години откако дојде на чело на партијата Али Ахмети не успева на средба или во очи да ги смири незадоволните членови на таканаречената ...
| | веќе видена | слични

Заменик градоначалничката на Град Скопје Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе оставка од функцијата. – На последните локални избори во Град Скопје ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бујаре Абази не беше партиско решение и на функцијата заменик беше назначена како личност која треба да ги застапува интересите на граѓаните, реагираат од Град ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје денеска преку соопштение изрази жалење што заменик-градоначалничката Бујаре Абази од Алијанса за Албанците поднесе оставка од функцијата. -Бујаре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик градоначалничката на Град Скопје, Бујаре Абази, која дојде од редовите на „Алијансата за Албанците“ поднесе оставка од функцијата. Абази образложи дека ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРо-ДПМНЕ, на денешниот брифинг како одговор на новинарско прашање рече дека неговата партија во иднина ќе ја контролира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 283 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет, вели Арсовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: