Претседателот Пендаровски и сопругата присуствуваа на погребот на Кралицата Елизабета Втора


Претседателот Стево Пендаровски, придружуван од сопругата, Елизабета Ѓоргиевска, денеска во Вестминстерската опатија во Лондон присуствуваше на Државната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претходно оваа недела беше објавено дека погребот на кралицата Елизабета го проследиле 28 милиони Британци, што е помала бројка во однос на гледаноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со оглед на тоа дека денот е прогласен за национален празник, во зградата на парламентот во Канбера се одржа комеморација за кралицата Елизабета, која како шеф ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија денеска го одбележува Националниот ден на жалост, кој е прогласен поради смртта на британската кралица Елизабета Втора, пренесува „Ројтерс“. Денот ...
| | веќе видена | слични

Данската кралица Маргарет Втора во понеделникот се зарази со коронавирус на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон. Следниот ден направила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението се наведува дека 82-годишната кралица примила три дози од вакцината, вклучително и бустер, а во февруари го преболела корона вирусот. Дека е ...
| | веќе видена | слични

Данската кралица Маргарет Втора, која во понеделникот присуствуваше на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон, е позитивна на корона вирус, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 393 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

МВР информира дека денеска, во периодот од 12.00 до 16.00 часот, на територијата на земјава е спроведена акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ...
сите 212 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски беше прашан од медиумите за тоа што Алијанса вели дека ВМРО-ДПМНЕ е нереформирана и ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски и сопругата присуствуваа на погребот на Кралицата Елизабета Втора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: