Данската кралица се зарази со ковид на погребот на Елизабета Втора


Данската кралица Маргарет Втора во понеделникот се зарази со коронавирус на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон. Следниот ден направила ...
| | веќе видена | слични

Државниот регистар на Шкотска во четвртокот објави потврда за смртта на кралицата. Во документот се наведува дека кралицата починала на 8 септември 2022 година ...
| | веќе видена | слични

Зголемена е продажбата на книга за Нострадамус во Велика Британија откако во неа било предвидена смртта на кралицата Елизабета Втора. Имено, во книгата пишува ...
| | веќе видена | слични

Животот на кралицата Елизабета е под будното око на јавноста речиси цел нејзин живот. Иако многу се знае за неа и за нејзиниот приватен живот, сепак има една ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, починала од старост три часа пред службите да објават јавно. Ова го пишува во потврдата за нејзината смрт, која ја ...
| | веќе видена | слични

Елизабета Втора починала од старост, стои во потврдата за нејзината смрт, што денеска ја објави Националниот архив на Шкотска. Во извештајот пишува дека таа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кралицата почина на 8 септември во замокот Балморал во Шкотска. Таа имаше 96 години. Уверението за смртта на кралицата денеска го објави Шкотскиот национален ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Данското кралско семејство објави дека четирите внуци на кралицата Маргрета ќе ги загубат титулите како принцови и принцези на 1 јануари 2023 година – и вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралицата Елизабета Втора починала од старост, е наведено во нејзината потврда за смртта која е објавена денеска. Кралицата (96) почина во замокот Балморал во ...
| | веќе видена | слични

Овој потег се однесува на вториот син на кралицата, принцот Јоаким. Принцот Николај, принцот Феликс, принцот Хенрик и принцезата Атина од следната година веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжува хаосот во Скопје. Превозниците не попуштаат. Автобусите ќе останат на крстосниците се додека не им се исплати милионскиот долг од ЈСП. Директорот на ...
сите 299 | | | веќе видена

– Мора час поскоро секој од нас да направи максимум со своето делување да се стави крајот на криминалот и на корупцијата во државата од секој можен аспект. Да ...
сите 354 | | | веќе видена

Амбасадорката на САД Анџела Агелар има искуство со Македонија и веројатно гледа дека правосудниот систем се уште не е променет и покрај бројните забелешки. ЛДП ...
сите 151 | | | веќе видена

Мисијата на ОБСЕ во Скопје следната година ќе се состане со голем број засегнати страни за да дискутира како да се подобри функционалната независност на ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 18 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 57 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат „хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со „херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 237 | | | веќе видена

Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски се повлекува од протестот на превозниците и од сите процеси кои ќе следат понатаму затоа што смета дека ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данската кралица се зарази со ковид на погребот на Елизабета Втора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: