Ден на жалост во Австралија поради смртта на кралицата Елизабета II, Абориџините на протест


2 копии

Со оглед на тоа дека денот е прогласен за национален празник, во зградата на парламентот во Канбера се одржа комеморација за кралицата Елизабета, која како шеф ...
| | веќе видена | слични

Данската кралица Маргарет Втора во понеделникот се зарази со коронавирус на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон. Следниот ден направила ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела многу се зборуваше за погребот на кралицата Елизабета Втора, која почина на 8 септември, на 97-годишна возраст, по 70-годишно владеење. Дури и пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претходно оваа недела беше објавено дека погребот на кралицата Елизабета го проследиле 28 милиони Британци, што е помала бројка во однос на гледаноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија денеска го одбележува Националниот ден на жалост, кој е прогласен поради смртта на британската кралица Елизабета Втора, пренесува „Ројтерс“. Денот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението се наведува дека 82-годишната кралица примила три дози од вакцината, вклучително и бустер, а во февруари го преболела корона вирусот. Дека е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 238 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ден на жалост во Австралија поради смртта на кралицата Елизабета II, Абориџините на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: