(Документ) Ковачки: Ковачевски е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, дали лажел за да избегне војска или имаме неспособен човек за премиер?!


Димитар Ковачевски, премиер на Македонија, го избегнал отслужувањето на воениот рок, правдајќи се со лекарско мислење дека е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН за служење ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

9 дена срамен однос и на премиерот-дезертер и на институциите кои молчат и не преземаат активности во нивна надлежност. Пред 9 дена македонската јавност беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика институциите да проверат дали премиерот Димитар Ковачевски е способен и смее да има безбедносен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дезертерот Ковачевски со денови се крие од јавноста за скандалот со медицинската документација за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН која ја поднел за да одбегне служење на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ прашуваат зошто после осум дена од нивната објава дека премиерот Димитар Ковачевски дезертирал во конфликтната 2001 година, не е покрената никаква ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интегрално соопштение од СДСМ: Со ниту една лага и злоупотреба дезертерот Драган Ковачки не може да направи дефокус од криминалите на ВМРО ДПМНЕ. Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со денови го обвинуваат премиерот Димитар Ковачевски дека во 2001 година избегнал да служи војска, нарекувајќи го премиер – дезертер. Тој неделава ...
| | веќе видена | слични

Откако уште еднаш, 8 ден по ред пратеникот од ВМРО – ДПМНЕ Драган Ковачки напаѓа за „дезертерството“ на премиерот Димитар Ковачевски од учество во воениот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 431 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Документ) Ковачки: Ковачевски е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, дали лажел за да избегне војска или имаме неспособен човек за премиер?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: