Велосипедист тешко повреден во Кочани

6 копии

Капетанот на пристаништа на Македонија, Горан Устијаноски, завчера во Охрид бил физички нападнат од две лица. Нападот се случил пред хотел во центарот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Откако во медиумите се појави информација дека физички е нападнат капетанот на пристаништа на Македонија Горан Устијаноски, од МВР со официјални информации за ...
| | веќе видена | слични

Откако во медиумите се појави информација дека во Охрид физички е нападнат помошникот министер за транспорт и врски – Капетан на пристаништа на РСМ Устијаноски ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 16.20 часот била пријавена сообраќајна несреќа на регионалниот пат Осломеј-Кичево, во непосредна близина на крстосницата за с.Осломеј кај место ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 225 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велосипедист тешко повреден во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: