Во Охрид претепан капетанот на Капетанија на пристаништата Горан Устијаноски


Откако во медиумите се појави информација дека во Охрид физички е нападнат помошникот министер за транспорт и врски – Капетан на пристаништа на РСМ Устијаноски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жител на Куманово бил погоден и повреден од истрел од воздушна пушка во селото Војник, а го погодил овчар, кој пукал кон кучиња, соопшти МВР. „На 05.09.2022 во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид претепан капетанот на Капетанија на пристаништата Горан Устијаноски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: