Тешка сообраќајка на патот Осломеј-Кичево: Загина возач, а сопатникот е тешко повреден


Вчера во 16.20 часот била пријавена сообраќајна несреќа на регионалниот пат Осломеј-Кичево, во непосредна близина на крстосницата за с.Осломеј кај место ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 15 часот на поранешниот полигон под скопското Кале излетал автомобил „фолксваген“ управуван од Ф.И. (47) од с. Арачиново, скопско. МВР информира дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на поранешниот полигон на улицата Лазар Личеноски во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“, со скопски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
9 копии

Вчера е пријавено дека околу 16:30 часот на крстосница од улицата „Васил Ѓоргов“ и улицата „Народен Фронт“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа во која со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 493 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 589 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка на патот Осломеј-Кичево: Загина возач, а сопатникот е тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: