Скокнаа цените на нафтата на берзите

Кина и довери на државна фирма фокусирана на одбраната да испорача милиони барели венецуелска нафта и покрај санкциите на САД, дел од договорот за ...
| | веќе видена | слични

На азиските пазари во петокот цените на акциите пораснаа, како и на Волстрит ден претходно, додека вложувачите се во исчекување на пораките на американската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата пораснаа во четвртокот поради зголемената загриженост за затегнатоста на снабдувањето предизвикана од нарушувањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 561 | | | веќе видена

Македонските граѓани плаќаат најскапа струја споредено со граѓани на другите држави во регионот. Невистини се тврдењата на владата дека граѓаните во Македонија ...
сите 212 | | | веќе видена

Со тензија, туркање, фрлање јајца и антифашистички пароли помина протестот против отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Клубот беше отворен ...
сите 222 | | | веќе видена

Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
сите 258 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека без разлика што ја сака Европската ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скокнаа цените на нафтата на берзите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: