Азиските берзи го следат растот на Волстрит, доларот стабилен а цените на нафтата растат

На азиските пазари во петокот цените на акциите пораснаа, како и на Волстрит ден претходно, додека вложувачите се во исчекување на пораките на американската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вредноста на доларот во однос на кошницата валути на девизниот пазар дополнително порасна, достигнувајќи ново највисоко ниво во последните 20 години. Индексот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Доларот е на прагот на третата неделна добивка по ред и во петокот застана блиску до највисоките нивоа во последните децении во однос ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот се тргува претпазливо во очекување на важниот податок за вработувањата во САД, кој може чувствително да влијаа на насоките на ...
| | веќе видена | слични

Финансиските пазари не можат да здивнат по одлучувачкиот говор на гувернерот на ФЕД, а непријатни времиња предвидуваат изјавите дека реалните каматни стапки ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 540 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 186 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 172 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азиските берзи го следат растот на Волстрит, доларот стабилен а цените на нафтата растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: