ПАРИ ЕКСКЛУЗИВНO: 100 НАЈГОЛЕМИ КОМПАНИИ ПО ДОБИВКА во Македонија за 2021 година

3 копии

Време зa читање: < 1 минутa Пари во соработка со платформата за бонитетни информации БизнисМрежа.мк , трета година по ред, Ви ја претставува листата „100 ...
| | веќе видена | слични

Најголемата македонска прехранбена индустрија „Витаминка“ за првите шест месеци успеа од продажба да инкасира над 30 милиони евра што е за 37 отсто повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Најголемите компании по добивка остваруваат профит од кој застанува здивот. Првите 10 по добивка имаат поединечни добивки од 17,4 ...
| | веќе видена | слични

Во услови на економска криза, драстично зголемени цени на суровини и енергија „Витаминка“ покажа пример и лидерство во грижата за своите вработени. За своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Откако Фактор го објави текстот во кој пишувавме дека штипската компанија „Макпромет“, во својот Биланс на успех прикажува нереално висок раст кај трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цехот сите го плаќаме – или преку сметка за струја, или преку загубени комапниски пари за инвестиции Кражбата на електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани лани кај најголемите три брендови со брза храна пазареле за повеќе од 9 милиони евра! Најуспешната од најголемите фирми за кетеринг и брза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 325 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Неполна година Град Скопје стагнира, не се развива, не се реализираат нови проекти, а наследените се намерно стопирани. И сето тоа само заради одредени бизнис ...
сите 328 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство е стабилно, а Владата целосно фокусирана на менаџирање на кризата, како и на скрининг процесот на ЕУ, тврдат владејачките партии по ...
сите 153 | | | веќе видена

Кремљ призна дека биле направени грешки во мобилизирањето на руските резервисти да се борат во Украина, во услови на растечко противење на јавноста. - Има ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАРИ ЕКСКЛУЗИВНO: 100 НАЈГОЛЕМИ КОМПАНИИ ПО ДОБИВКА во Македонија за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: