„Фактор“ анализа – најголемите бизниси со храна: Кој продаде фаст-фуд храна за 4,4 милиони евра, кој направи 3 милиони евра од кетеринг?

Македонските граѓани лани кај најголемите три брендови со брза храна пазареле за повеќе од 9 милиони евра! Најуспешната од најголемите фирми за кетеринг и брза ...
| | веќе видена | слични

„Саемот на вино, храна и туризам на Отворен Балкан во Белград е одлична можност за промоција на македонското вино и развој на винскиот бизнис. Драго ми е што ...
| | веќе видена | слични

Драго ми е што дури 42 македонски винарски визби ќе ги изложат своите врвни македонски вина и производи. Саемот е одлична можност за вмрежување со потенцијални ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска соопшти дека на претстојниот Саем за вино и храна „Отворен Балкан“ што ќе се одржи од 1 до 4 септември во Белград, ќе ...
| | веќе видена | слични

– Учеството на овој Саем за домашната економија значи поголем извоз, откуп и обезбедување нови пазари за македонското вино. На манифестацијата чии ...
| | веќе видена | слични

Дури 90 милиони евра профит оствариле македонските банки во првото полугодие од годинава. Народната банка ги објави долгоочекуваните бројки за банкарските ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 25. август 2022 (ИНПРЕС) – Под покровителство на владите на Србија, Македонија и Албанија, а како дел од иницијативата „Отворен Балкан“, од 1-ви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжување на профитабилен раст и напредок во остварување на стратешките цели. СТРАТЕШКИ ДОСТИГНУВАЊА НА ГРУПАЦИСКО НИВО Вкупниот број на клиенти се зголеми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фактор“ анализа – најголемите бизниси со храна: Кој продаде фаст-фуд храна за 4,4 милиони евра, кој направи 3 милиони евра од кетеринг?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: