На ист газда се две од трите фирми кои увезуваат јаглен за РЕК Битола

3 копии

Две од трите фирми со кои државната компанија Електрани на Македонија (ЕСМ) склучила договори за набавка на јаглен имаат ист човек во сопственичката структура, ...
| | веќе видена | слични

Во период кога има „интензивни“ промени во фирмите кои го снабдуваат РЕК Битола со јаглен од странство, нов сопственик на една од нив стана ракометната легенда ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемиот македонски производител на струја, термоелектраната РЕК „Битола“ во изминатите години доделила серија тендери на фирмата „Компас МСФ“, чијшто ...
| | веќе видена | слични

По пауза од една година фирмата Компакт МСФ се враќа во играта за тендери, а договор потпишала со нејзиниот добро познат клиент, РЕК Битола. Благодарение на ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ објави два тендера за набавка на 950.000 тони јаглен за потребите на термоелектраните во РЕК Битола и РЕК Осломеј За РЕК Битола ќе се купуваат вкупно ...
| | веќе видена | слични

Формирани непосредно по јавниот повик, фирмите добиле државен бизнис вреден речиси 9,5 милиони евра, се вели во истражувањето спроведено до Призма.мк.Две од ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) склучила договори за набавка на јаглен за РЕК Битола со три фирми, од кои две имаат ист газда и се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На ист газда се две од трите фирми кои увезуваат јаглен за РЕК Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: