РЕК „Битола“ доделил десетици тендери на свои вработени блиски до СДСМ

Најголемиот македонски производител на струја, термоелектраната РЕК „Битола“ во изминатите години доделила серија тендери на фирмата „Компас МСФ“, чијшто ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на министерот за надворешни Бујар Османи, Валбона Хаџи Османи е вработена во Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) како советник за меѓународна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Радио Слободна Европа објави дека нововработен во Агенцијата за електронски комуникации е Ѓоко Бухов, син на директорката на Државниот здравствен инспекторат ...
| | веќе видена | слични

Гога станува збор за „вдомување“ на роднините на функционерите, нема несогласувања по партиска или политичка линија, а пример за ова е Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на министерот за надворешни Бујар Османи, Валбона Хаџи Османи е вработена во АЕК како советник за меѓународна соработка, потврдуваат од АЕК за Радио ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема поголеми препукувања меѓу политичките „непријатели“ кога станува збор за вдомување на нивните роднини, во на пример Агенцијата за електронски комуникации. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Користење службени возила за приватни цели, одење по одмори, теретани и кафулиња. Дали функционерите ги злоупотребуваат автомобилите кои им се дадени на ...
| | веќе видена | слични

Криза има, ама само за народот. Дури и во време на пандемија, и покрај сите препораки на експертите, државата не штедела, па така купила 150 нови автомобили со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 299 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕК „Битола“ доделил десетици тендери на свои вработени блиски до СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: